Droga wojewódzka nr 551 Unisław

w 2015 roku zakończyła się przebudowa 2-kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 551 łączącej Bydgoszcz z Unisławiem w powiecie chełmińskim. W Raciniewie wzmocniono jezdnię, dobudowano chodniki, zjazdy i zatoki autobusowe. Zadanie zostało sfinansowane ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Zmodernizowany odcinek liczy blisko 2 km. Po stronie północnej na terenie zabudowanym powstał szeroki 2-metrowy chodnik. Dobudowano również 3 zatoki autobusowe. Poza tym wykonano zjazdy na posesje, nowe przejście dla pieszych oraz dodatkowe oświetlenie hybrydowe. Podczas modernizacji wyprostowany został przebieg drogi w obrębie dawnego przejazdu kolejowego na rozebranej linii między Unisławiem a Toruniem.

Zmodernizowany odcinek umożliwia sprawny dojazd od strony Bydgoszczy. To także trasa prowadząca w kierunku stoku narciarskiego, który jest jedną z zimowych atrakcji tej miejscowości,

Modernizacja odcinka w Raciniewie kosztowała blisko 2 mln zł. Wykonawca prac była firma Skanska. Inwestycja była finansowana ze środków Urzędu Marszałkowskiego  w ramach  Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 

- Nazwa zadania -Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 551 Strzyżawa - Wąbrzeźno w m. Unisław od km 14+150 do km 15+974

- Koszt – 1 957 016,22 zł

- Długość odcinka – 1,8 km

- Czas realizacji – 2 miesiące

- Szerokość jezdni - 7 m

- Liczba zatok autobusowych – 3 szt.

- Szerokość chodnika – 2m

 

 

RPO W KP