Przebudowa ciągów dróg wojewódzkich nr 239 i 241

Trwa modernizacja kolejnych kilometrów dróg wojewódzkich w regionie. Przebudowywany jest odcinek trasy łączącej Mroczę z Więcborkiem w powiecie nakielskim oraz Świecie z Drzycimiem w powiecie świeckim. Kierowcy do wakacji muszą liczyć się z utrudnieniami.

Dzięki dodatkowym środkom z Regionalnego Programu Operacyjnego, które w ubiegłym roku uruchomił samorząd województwa możliwe było rozpoczęcie modernizacji 2,5 kilometrowego odcinka od Gródka do Krąplewic. Koszt tego zadania to 2,2 mln. Trwają przygotowania do układania kolejnych warstw asfaltu.  Odnowione zostanie oznakowanie pionowe i poziome. Uporządkowane zostaną pobocza. W czasie ważniejszych prac  funkcjonuje objazd przez miejscowość Żur.

Droga wojewódzka nr 239 umożliwia komunikację pomiędzy gminą Drzycim oraz Świeciem. W Świeciu poprzez ul. Miodową i Wojska Polskiego łączy się z DK nr 91 i DK nr 5. Zadanie uzupełnia wcześniejsze inwestycje prowadzone przez Zarząd Dróg Wojewódzkich. W ubiegłym roku przebudowany został most na kanale lateralnym w Gródku. Z kolei przed dwoma laty odnowiliśmy odcinek przebiegający przez centralną część miejscowości Gródek.

9 mln zł kosztuje natomiast przebudowa drogi wojewódzkiej nr 241 pomiędzy Mroczą i Wielem (powiat nakielski). W marcu zaczęły się kolejne prace przy przebudowie tego odcinka. Do czerwca zyska on nową nawierzchnię, zatoki autobusowe i oznakowanie. Przebudowany jest też obiekt mostowy nad Rokitką. Na trasie wprowadzony został tymczasowo ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją.

Znaczna część drogi wojewódzkiej nr 241 była modernizowana w latach 2009-12. Wówczas udało się przebudować 23 kilometry tej trasy, między innymi odcinki Kcynia – Nakło, Nakło- Mrocza. W 2013 roku przebudowano też most na rzece Orlej w Więcborku.

Nazwa projektu - Przebudowa ciągów dróg wojewódzkich nr 239 + 241

Koszt - 11,2 mln

Dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego- - 75% kosztów modernizacji

Długość modernizowanych odcinków - 9 km

 

dsc00943dsc00950dsc00962dsc00965

 

 

 

RPO W KP