Filmy

Dyskusja o drogach

Dzięki uprzejmości portalu viaexpert.pl zapraszamy do obejrzenia mateiałów filmowych z Kujawsko-Pomorskiego Forum Drogowego. Uczestnicy spotkania poszukiwali między innymi odpowiedzi na pytania w jakich uwarunkowaniach partnerstwo publiczno-prywatne może okazać się efektywnym i ekonomicznym instrumentem modernizacji dróg oraz czy nawierzchnie betonowe można z powodzeniem stosować na drogach wojewódzkich?

 

Chodniki, ścieżki i zatoki

Do końca pażdziernika przy drogach wojewódzkich zakończy się realizacja III edycji Drogowej Inicjatywy Samorządowej. Przy wojewódzkich drogach powstają kolejne chodniki, ścieżki rowerowe i zatoki autobusowe.Drogowa Inicjatywa Samorządowa to projekt, który powstał w Urzędzie Marszałkowskim. W praktyce pozwala zrealizować wszystkie najbardziej potrzebne inwestycje poprawiające bezpieczeństwo przy drogach wojewódzkich.

 

Europejskie standardy

Z początkiem września zakończyła się przebudowa DW nr 239 w Gródku. Inwestycja kosztowała 4,8 mln zł. Powstała szeroka jezdnia, chodniki, ścieżka rowerowa i zatoki autobusowe. Mieszkańcy i kierowcy czują się bezpiecznie. To jedna z wielu inwestycji zrealizowanych dzięki Regionalnemu Programowi Operacyjnemu Województwa Kujawsko-Pomorskiego. W ostatnich latach samorząd województwa przeznaczył prawie  pół miliarda złotych na odnowę dróg wojewódzkich na Kujawach i Pomorzu.

 

Nowe jezdnie i nie tylko

Jesienią zakończą się  prace polegające na ułożeniu nowych warstw asfaltu połączone z wymianą krawężników oraz remontem lub budową chodników i zjazdów na kilku fragmentach dróg wojewódzkich. zaplanowane je między innymi w Maksymilianowie na ul. Koronowskiej (DW nr 244) oraz w Bierzgłowie  (DW nr 546). Nowy asfalt zostanie
położony także na ul. Mławskiej w Rypinie oraz ul. Wojska Polskiego w Kowalu.

 

Budujemy mosty

Trwają intensywne prace przy budowie nowego mostu na rzece Orlej w Więcborku. Stara konstrukcja została rozebrana, wbito pale, powstała nowa konstrukcja nośna. Mostowcy przygotowują się do zbrojenia i wylania płyty pomostu. Na przełomie listopada i grudnia zaplanowany jest finisz prac.

 

Wiadukt zamiast przejazdu

We wrześniu  nastąpiło uroczyste otwarcie wiaduktu pod linią kolejową Bydgoszcz - Toruń w Solcu Kujawskim. Inwestycja jest częścią projektu  BiT City, integrującego komunikacyjnie dwie stolice województwa. To także koniec objazdów na drodze wojewódzkiej nr 249. Zobacz jak prezentuje się nowy obiekt wraz z rondem i przebudowanymi ulicami.

 

 

RPO W KP