Remont w Złotnikach Kujawskich zakończony

znak 246 Zakończyły się prace na kolejnym fragmencie drogi wojewódzkiej nr 246 pomiędzy Złotnikami Kujawskimi oraz miejscowością Gniewkówiec w powiecie inowrocławskim. W poprzednich latach na tej trasie zmodernizowaliśmy lub wyremontowaliśmy odcinki o długości 50 kilometrów.

Droga wojewódzka nr 246 łączy szereg miast i miejscowości w południowo-zachodniej części województwa, m.in. Nakło n. Notecią, Szubin, Łabiszyn i Gniewkowo. Jej łączna długość to 88 kilometrów. Tegoroczny remont objął odcinek o długości 2,2 km pomiędzy drogą krajową nr 25 w Złotnikach Kujawskich a miejscowością Gniewkówiec. Po remoncie droga otrzymała też nowe oznakowanie poziome. Zadanie kosztowało 376 tysięcy złotych i będzie objęte 4-letnią gwarancją.

Warto dodać, że w poprzednich latach odnowiliśmy lub zmodernizowaliśmy odcinki tej drogi o łącznej długości ponad 50 kilometrów. Największy zakres prac realizowaliśmy pomiędzy Paterkiem i Szubinem oraz Szubinem i Łabiszynem. Na tych odcinkach o długości 28 kilometrów poszerzyliśmy jezdnię, wzmocniliśmy ją i wyremontowaliśmy przyległe chodniki. Na ten cel Urząd Marszałkowski wydał 42 mln złotych. W realizacji tych inwestycji wykorzystaliśmy Regionalny Program operacyjny, czyli środki europejskie. W ostatnich latach remontowany był też odcinek od Łabiszyna do Złotnik Kujawskich o długości 17 kilometrów. Poza tym punktowe prace prowadziliśmy w Gniewkowie oraz Kaczkowie. Pomiędzy Gniewkowem i miejscowością Lipie w oparciu o Drogową Inicjatywę Samorządową zbudowaliśmy też drogę rowerową.

Remont w liczbach:

  • -Długość wyremontowanego odcinka – 2200 m
  • - Koszt prac – 376 tysięcy zł
  • - Gwarancja – 48 miesięcy
 

RPO W KP