2019
Droga ze Świecia do Tucholi gotowa

znak a-32W piątek (21 czerwca) w Płazowie (powiat tucholski) odbyło się uroczyste otwarcie zmodernizowanej drogi wojewódzkiej łączącej Świecie z Tucholą. Dzięki odcinkowi z nową ścieżką pieszo-rowerową, wybudowaną obwodnicą Płazowa, parkingiem i przebudowanymi skrzyżowaniami podróżować będziemy bezpieczniej i wygodniej. Koszt inwestycji to 72 miliony złotych. W uroczystości uczestniczył marszałek Piotr Całbecki.

- Drogę pomiędzy Świeciem a Tucholą na wielu odcinkach budowaliśmy od podstaw. Zlikwidowane zostały niebezpieczne zakręty, a trasę oddaliliśmy od zabudowań Płazowa. Prawie na całej długości powstała ścieżka pieszo-rowerowa. Dzięki niej poprawi się bezpieczeństwo osób korzystających i mieszkających przy trasie. Inwestycja wpłynie też na zwiększenie atrakcyjności turystycznej tej części województwa – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 240 łączącej Świecie z Tucholą była jednym z największych zadań drogowych w regionie. Koszt inwestycji to blisko 72 miliony złotych. Przebudowane zostały dwa odcinki trasy od Tucholi do Bysławia oraz pomiędzy miejscowościami Terespol Pomorski i Polski Konopat, gdzie znajduje się węzeł umożliwiający wjazd na powstającą trasę szybkiego ruchu S5.

Więcej…
 
Finisz prac w Lulkowie

znak a-32Zakończyliśmy przebudowę kolejnego odcinka drogi wojewódzkiej nr 552 w Lulkowie w powiecie toruńskim. Trasa zyskała nową nawierzchnię i oznakowanie. Przebudowaliśmy też zjazdy na posesje.

Na kilometrowym odcinku ułożyliśmy dwie warstwy nawierzchni. Jezdnia  jest równa i dzięki prawidłowym spadkom lepiej odprowadza deszczówkę. Wykonaliśmy też nowe oznakowanie poziome. W ramach zadania odnowiliśmy też zjazdy na posesje, łącznie 37 sztuk.  Wszystkie prace  kosztowały blisko 700 tysięcy złotych.

Więcej…
 
Remont trasy Fordon - Strzelce Dolne

znak a-32W wakacje na drodze wojewódzkiej nr 256 planowane są kolejne remonty. Zaplanowaliśmy  ułożenie nowej nawierzchni pomiędzy Fordonem i Strzelcami Dolnymi. Wcześniej zleciliśmy remont 6 przepustów. To kolejne zadania związane z poprawą bezpieczeństwa i komfortu przejazdu tą trasą.

Droga wojewódzka nr 256 łączy bydgoską dzielnicę Fordon z Włókami, gdzie krzyżuje się z drogą krajową nr 5 w kierunku Gdańska. W tym roku na zlecenie ZDW w Bydgoszczy prace prowadzone będą na odcinku od granic miasta Bydgoszczy do miejscowości Strzelce Dolne na odcinku blisko 4 kilometrów. Zaplanowaliśmy tam ułożenie mikrodywanika.  Wybraliśmy już wykonawcę prac. Pochłoną one 354 tysiące złotych. Na całej trasie wcześniej zleciliśmy remont 6 przepustów znajdujących się pod drogą. Te prace są na finiszu. Kosztują ponad 32 tysiące złotych.

Więcej…
 
20 lat ZDW w Bydgoszczy

herb województwa Z końcem maja ZDW w Bydgoszczy świętował swój 20. jubileusz. W ciągu dwóch dekad działalności na przebudowę dróg, ich utrzymanie oraz remonty wydaliśmy 1,6 mld zł. Każdego dnia staramy się poprawiać bezpieczeństwo na sieci dróg liczącej długość 1690 kilometrów

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy funkcjonuje od 1 lutego 1999 roku. Jest jednostką, która powstała z przekształcenia Dyrekcji Okręgowej Dróg Publicznych w Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad oraz zarządy dróg wojewódzkich. Obecnie zatrudnia ponad 160 pracowników.

Więcej…
 
Nowy dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich

herb województwaPrzemysław Dąbrowski wraz z 1 czerwca został powołany przez Zarząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego na stanowisko dyrektora Zarządu Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy. Nowy dyrektor został wybrany w wyniku konkursu. Jego zadaniem będzie nadzór nad szeregiem prac na drogach wojewódzkich w całym regionie.

 

Nowy dyrektor ZDW w 2004 ukończył Akademię Techniczno-Rolniczą w Bydgoszczy z tytułem magistra inżyniera. Następnie po rocznym zatrudnieniu w Zarządzie Dróg Miejskich w Bydgoszczy na stanowisku laboranta, rozpoczął pracę w firmie Skanska. W ciągu prawie 15 lat pracował na wielu stanowiskach od inżyniera, kierownika robót, kierownika budowy do funkcji menadżerskich. Ostatnie lata pracował jako dyrektor zespołów projektów. W tym czasie uczestniczył w wielu realizacjach w województwie kujawsko-pomorskim, takich jak budowa Autostrady A1, przebudowa dróg krajowych i wojewódzkich. Dotychczasowy dyrektor Mirosław Kielnik pozostał w strukturze ZDW.

Więcej…
 


Strona 1 z 4

RPO W KP