Płynny ruch w Więcborku

znak sygnalizacjaZakończyła się modernizacja sygnalizacji świetlnej w rejonie wiaduktu kolejowego w Więcborku na drodze wojewódzkiej nr 189. Dzięki niej w rejonie skrzyżowania ulic Złotowskiej i Dworcowej ruch stał się płynniejszy.

Nowa sygnalizacja jest teraz wyposażona w wideodetekcję. W ten sposób długość poszczególnych cyklów świateł jest dostosowana do natężenia ruchu na drodze wojewódzkiej. Skróciło to przede wszystkim w godzinach szczytu czas oczekiwania na przejazd pod wiaduktem.

Zadanie kosztowało 103 tysiące złotych. Współfinansowała je gmina, której zależało na poprawie płynności ruchu. Wahadłowa sygnalizacja świetlna pod wiaduktem kolejowym oraz na skrzyżowaniu z ul. Dworcową powstała w 2011 roku. Pozwoliła ona wygrodzić część jezdni i zarezerwować ją dla pieszych i rowerzystów.

Modernizacja sygnalizacji świetlnej na ul. Złotowskiej to kolejna inwestycja realizowana w ostatnich latach w Więcborku i okolicach. W tym roku oddaliśmy do użytku nowe rondo na połączeniu dróg nr 241 i 242. Wyremontowana została również ulica Mickiewicza. Wcześniej w oparciu o Regionalny Program Operacyjny Województwa Kujawsko-Pomorskiego zmodernizowany został most na Orlej oraz część drogi wojewódzkiej nr 241 w kierunku Mroczy.

 

RPO W KP