Kolejny etap prac na trasie Kowalewo - Golub Dobrzyń

znak roboty drogowe W związku z kolejnym etapem prac na drodze wojewódzkiej nr 554 łączącej Kowalewo Pomorskie z Golubiem-Dobrzyniem wykonawca planuje w czwartek (22 listopada) wprowadzić zmiany w organizacji ruchu. Objazd dla kierowców jadących tranzytem w kierunku Kowalewa Pomorskiego pozostaje bez zmian - prowadzi drogą wojewódzką nr 534 przez Lipnicę oraz drogą krajową nr 15.

Droga wojewódzka nr 554 przebudowywana jest na odcinku blisko 10 kilometrów. W pierwszym etapie wykonawca prowadził prace m.in na 5 kilometrowym odcinku od DK nr 15 do miejscowości Napole. Obowiązywał na nim ruch jednokierunkowy w stronę Golubia-Dobrzynia. Od czwartku (22 listopada) front robót zostanie rozszerzony o kolejny blisko 2-kilometrowy odcinek w stronę miejscowości Ostrowite. Będzie na nim również obowiązywał ruch jednokierunkowy. Objazd dla pojazdów jadących tranzytem w kierunku Kowalewa Pomorskiego pozostaje bez zmian - prowadzi drogą wojewódzką nr 534 przez Lipnicę oraz drogą krajową nr 15. Dzięki realizacji dwóch etapów prac jednocześnie wykonawca w połowie grudnia będzie mógł oddać do użytku lewy pas jezdni co znacznie ułatwi poruszanie się modernizowaną drogą.

Gruntowny remont trasy nr 554 obejmuje przede wszystkim przebudowę nawierzchni na odcinku blisko 10 kilometrów, która zostanie poszerzona zostanie do 6 metrów. Powstaną też pobocza. Po przebudowie droga będzie przenosiła obciążenia 10 ton na oś. Miejsca niebezpieczne zabezpieczone będą barierami. W zakres zadania wchodzi też wykonanie nowego oznakowania pionowego i poziomego, przebudowa istniejących zatok autobusowych, zjazdów oraz poprawa odwodnienia.

Roboty budowlane wykonuje wyłoniona w przetargu firma Trakcja PRKiI. Koszt realizacji zadania to 15,6 miliona złotych. Trasa będzie objęta 7-letnią gwarancją.

 

 

RPO W KP