Płynny ruch pod wiaduktem

znak sygnalizacjaJeszcze w tym roku zmodernizujemy sygnalizację świetlną w rejonie wiaduktu kolejowego w Więcborku na drodze wojewódzkiej nr 189. Dzięki tej inwestycji w rejonie skrzyżowania ulic Złotowskiej i Dworcowej ruch będzie płynniejszy.

Wahadłowa sygnalizacja świetlna pod wiaduktem kolejowym oraz na skrzyżowaniu z ul. Dworcową powstała w 2011 roku. Pozwoliła ona wygrodzić część jezdni i zarezerwować ją dla pieszych i rowerzystów. Wprowadzenie sygnalizacji zdecydowanie poprawiło bezpieczeństwo. Jednak coraz częściej w godzinach największego natężenia ruchu w rejonie wiaduktu znacznie wydłużył się czas przejazdu.

- Dlatego wspólnie z gminą uznaliśmy, że warto poprawić funkcjonowanie tej sygnalizacji – mówi dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy, Mirosław Kielnik. - Przygotowaliśmy projekt jej przebudowy. Zakłada on zamontowanie na istniejących wysięgnikach drogowej sygnalizacji świetlnej wideodetekcji oraz detektorów dla pieszych w formie przycisków. Wymienione zostaną też sygnalizatory na ul. Złotowskiej od strony wschodniej. Sygnalizacja będzie dostosowywać cykle świateł i ich długość do aktualnych natężeń ruchu, co na pewno poprawi płynność ruchu. Zarezerwowaliśmy na to zadanie  ponad 100 tysięcy złotych. Współfinansuje je gmina. Finalizujemy przetarg na realizacje zadania. Zakładamy, że wykonawca zakończy prace jeszcze w tym roku.

To kolejna inwestycja realizowana w ostatnich latach w Więcborku i okolicach. W tym roku oddaliśmy do użytku nowe rondo na połączeniu dróg nr 241 i 242. Wyremontowana została również ulica Mickiewicza. Wcześniej w oparciu o Regionalny Program Operacyjny Województwa Kujawsko-Pomorskiego zmodernizowany został most na Orlej oraz część drogi wojewódzkiej nr 241 w kierunku Mroczy.

 

RPO W KP