Ul. Mławska w Rypinie wkrótce z nową nawierzchnią

znak roboty drogowe Wkrótce ostatni odcinek ul. Mławskiej w Rypinie znajdujący się za przejazdem kolejowym zyska nową nawierzchnię. To ostatni etap remontu drogi wojewódzkiej nr 563 w granicach miasta. W poprzednich latach odnowiono odcinki bliżej centrum.

- Nowa nawierzchnia zostanie ułożona na odcinku od przejazdu kolejowego do granicy miasta – wyjaśnia dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy, Mirosław Kielnik. – Zarezerwowaliśmy na te prace ponad milion złotych. Obecnie trwa przetarg na realizację prac budowlanych. Dzięki tej odnowie cała ulica Mławska na terenie Rypina będzie w dobrym stanie.  Warto podkreślić, że to kolejne zadanie w Rypinie realizowane ze środków województwa. W wakacje rozpoczęliśmy również przebudowę mostu na Rypienicy w ciągu ul. T. Kościuszki. Prace są obecnie na finiszu. Kosztują one 1,65 mln zł. Odbiory planowane są pod koniec przyszłego miesiąca.

Ulica Mławska stanowi fragment drogi wojewódzkiej nr 563 łączącej Rypin z Mławą. Oprócz prac na terenie Rypina w poprzednich latach 3,5- kilometrowy odcinek tej trasy pomiędzy Rypinem i Godziszewami został poddany powierzchniowemu utrwaleniu.

Remont ul. Mławskiej w liczbach:

- Długość odcinka – 900 m

- Szacowany koszt – ok. 1,2 mln zł

 

 

RPO W KP