Zima wkracza do regionu!

znak a-32 We wtorek (16 stycznia) spodziewane są intensywne opady śniegu połączone z silnym wiatrem. Sprzęt zakontraktowany do akcji "Zima" jest przygotowany do pracy. Na drogach będą występowały mimo wszystko znacznie gorsze warunki do jazdy. Apelujemy do kierowców o zachowanie większej ostrożności.

 

 

Temperatura ma wzrosnąć do 1 stopnia w ciągu dnia, a w nocy spadać będzie poniżej zera. Dodatkowo prognozowany jest silny wiatr. W takich warunkach mogą tworzyć się zaspy śnieżne. Zarząd Dróg Wojewódzkich jeszcze jesienią do akcji "Zima" zakontraktował niezbędny sprzęt i materiały. W trakcie intensywnych opadów na drogach może pracować do 120 pojazdów zimowego utrzymania (m.in. posypywarki, pługi, ładowarki). Warto jednak pamiętać, że akcja "Zima" ma na celu ograniczenie utrudnień, a nie całkowitą likwidację niekorzystnych zjawisk na drodze. W pierwszej kolejności zawsze dbamy o przejezdność. Apelujemy wspólnie z innymi zarządcami, by kierowcy również przygotowali się do trudniejszych warunków (opony zimowe, przegląd techniczny) oraz dostosowali prędkość do stanu nawierzchni. Na wszystkie podróże zarezerwujmy też więcej czasu.

Kierowcy mogą na bieżąco zapoznać się z aktualną sytuacją na drogach oraz informacją pogodową na stronie www.zdw-bydgoszcz.pl w zakładce "Zimowe utrzymanie dróg", gdzie uruchomiona jest interaktywna mapa.W siedzibie ZDW w Bydgoszczy i rejonach czynne są punkty informacyjno-dyspozycyjne. Udzielają one bieżących informacji. Każdy może się w nich zorientować, w jakim stanie jest dana droga, czy jest przejezdna lub kiedy zostanie przywrócona przejezdność.

Numery telefonów do punktów informacyjno-dyspozycyjnych:
Rejon Dróg Wojewódzkich w Inowrocławiu - tel. (52) 355-07-11 (obejmuje też drogi na południe od Bydgoszczy)
Rejon Dróg Wojewódzkich w Toruniu - tel. (56) 664-40-36
Rejon Dróg Wojewódzkich w Tucholi - tel. (52) 336-12-20 (obejmuje też drogi na zachód od Bydgoszczy)
Rejon Dróg Wojewódzkich w Wąbrzeźnie - tel. (56) 688-13-73 (obejmuje też drogi na wschód od Grudziądza i wokół Brodnicy)
Rejon Dróg Wojewódzkich we Włocławku - tel. (54) 231-28-50
Rejon Dróg Wojewódzkich w Żołędowie - tel. (52) 381-37-01 (obejmuje drogi na północ od Bydgoszczy)

 

 

RPO W KP