Remonty na trasie do Golubia-Dobrzynia

Zakończyła się przebudowa odcinka drogi wojewódzkiej nr 569 w Antoniewie. Zarząd Dróg Wojewódzkich wybrał tez wykonawcę kolejnego remontu na tej trasie. Firma Skanska kosztem 756 tysięcy złotych odnowi nawierzchnię w Dobrzejewicach.

Prace w Antoniewie już się zakończyły. Prowadzone były na półkilometrowym odcinku od granicy miasta Golub-Dobrzyń do miejscowości Antoniewo. - Inwestycja uzupełniała wcześniej zrealizowane zadania. Od strony zachodniej łączy się z chodnikiem, który powstał w oparciu o Drogową Inicjatywę Samorządową. Od strony wschodniej inwestycja styka się ze zmodernizowaną w ubiegłym roku ulicą Toruńską znajdującą się w granicach miasta Golub-Dobrzyń. W ramach prac na jezdni ułożono nowe warstwy konstrukcyjne nawierzchni. Na całym odcinku piesi mogą korzystać z chodnika po południowej stronie drogi. Na odcinku 120 metrów bliżej miasta rozbudowano też kanalizację deszczową. Powstała również zatoka autobusowa - mówi dyrektor ZDW w Bydgoszczy, Mirosław Kielnik.

W najbliższych tygodniach realizowane będą natomiast prace w Dobrzejewicach na kilometrowym odcinku od DK nr 10 do skrzyżowania z drogą lokalną na Łążyn.  Ułożymy tam nowe warstwy bitumiczne, które zostaną wzmocnione specjalna siatką. Dodatkowo przebudujemy zjazdy i wykonamy zagęszczone pobocza. Planujemy też odnowić oznakowanie poziome. Te prace zakończą się na przełomie września i października. Realizować będzie je firma Skanska, która w przetargu złożyła najkorzystniejszą ofertę pod względem ceny i gwarancji. Oszacowała ona koszt prac na 756 tysięcy złotych i objecie ich 4-letnią gwarancją.

Obecnie trwają też przygotowania do opracowania dokumentacji projektowej na remont pozostałych odcinków drogi, która ma zostać poszerzona do standardowych 6 metrów.

 

 

RPO W KP